Máme toho spoustu :-)

1 velká nadace

Nadace Depositum Bonum je - pokud jde o objem spravovaného jmění - největší nadací u nás. Založili jsme ji v roce 2012, aby pečovala o mimořádný výnos ze zrušených anonymních vkladních knížek. Vracíme tak zpět do společnosti naspořené a nevyzvednuté finance - celkem jsme nadaci převedli 1,662 mld. Kč.

Jejím posláním je podporovat vzdělávání a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky. Ve svých aktivitách se nadace spolu se sesterskou Nadací České spořitelny zaměřuje zejména na vývoj a podporu systémových inovací v podnikání a ve vzdělávání.

1 velká nadace

Máme největší nadaci v České republice Nadaci Depositum Bonum, která se zaměřujeme na vzdělání a radost z poznání.

Učitel fyziky a vedoucí Regionálního centra Jaroslav Reichl obdržel cenu Zlatý Ámos za fyziku. Regionální centra jsou součástí projektu Elixír do škol, který je vlajkou Nadace Depositum Bonum. 

„Dříve jsem si myslel, že fyzika je obyčejný předmět, který nikdy nevyužiji. Pan učitel Reichl nás přesvědčil, že fyzika nás doprovází i při naprosto obyčejných činnostech,” napsal do nominace o svém učiteli student Střední průmyslové školy sdělovací techniky Panská David Bielický.

Jaroslav Reichl se stal nejoblíbenějším fyzikářem 23. ročníku soutěže Zlatý Ámos, učitele do soutěže mohou nominovat pouze žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení.

Created by studio loudmark