Máme toho spoustu :-)

10 korun

Jak darovat, aniž byste to ve své peněžence příliš pocítili? S naší dárcovskou aplikací je to možné. Plaťte kartou, zaokrouhlujte a daný rozdíl darujte na vámi vybraný projekt. Darování nebylo nikdy jednodušší. Chcete tip? Zaokrouhlujte i vy na desítky korun, jak to dělají uživatelé aplikace nejčastěji.

Naše dárcovská aplikace Melinda oslavila v prosinci svůj první rok. Součet týdenních příspěvků v aplikaci se pohybuje okolo 10 tisíc korun, 77 % uživatelů zaokrouhluje své platby na desítky, 42 % má nastavený měsíční limit štědrosti na 100 Kč a nejčastější jednorázový příspěvek činí 100 Kč, přičemž takto daruje 29 % uživatelů aplikace. S Melindou můžete pomáhat napříč celou republikou, vybrat si vždy můžete z alespoň desítky projektů.

Kouzlo unikátní dárcovské aplikace spočívá v jednoduchosti - snadno si nastavíte základní parametry, jak a komu chcete přispívat. Jedinečnost tkví i ve způsobu darování, a to zaokrouhlením plateb kartou. Sami si zvolíte míru zaokrouhlování a také svůj měsíční limit štědrosti - maximální sumu, kterou chcete v součtu věnovat. Darovat můžete samozřejmě i jednorázově.

 

10 seminářů

V roce 2015 jsme uskutečnili 10 seminářů prostřednictvím vzdělávací iniciativy Heuréka pro učitele fyziky.

Irena Dvořáková,
vedoucí metodička projektu Elixír do škol

Je to skoro přesně tři roky, když se v sobotu 27. dubna 2013 v prostorách Katedry didaktiky fyziky MFF UK sešlo 17 učitelů fyziky s lidmi z Nadace Depositum Bonum. Společně jsme začali vymýšlet, zda vůbec a za jakých podmínek by mohla fungovat centra pro setkávání učitelů fyziky v regionech.

Je neuvěřitelné, že se za ty tři roky podařilo vybudovat 21 fungujících regionálních center, do kterých každý měsíc přichází kolem 300 učitelů. V naprosté většině center již vznikla komunita, parta lidí, kteří se dobře znají, sdílejí svoje radosti i starosti, a přitom jsou dostatečně otevření, aby přivítali nové zájemce.  O zájmu učitelů o projekt Elixír do škol svědčí i to, že kapacita připravované již třetí konference pro účastníky regionálních center byla velmi rychle naplněna a další zájemce musíme z kapacitních důvodů odmítat.

Mám z toho osobně velkou radost, protože to, že učitelé v regionech mají díky Nadaci Depositum Bonum možnost setkávat se, sdílet zkušenosti a současně se dozvídat něco nového, považuji za jednu z největších možných podpor učitelům v jejich náročné a společností ne příliš oceňované práci.

Takže moje poděkování směřuje jednak k vedení projektu Elixír do škol i celé Nadace a samozřejmě i k vedoucím všech center, kteří setkání připravují a organizují. Věřím, že i v dalších letech bude Nadace tuto aktivitu podporovat.

Created by studio loudmark