Máme toho spoustu :-)

3 projekty dobra

Tři charitativní projekty mohou podpořit naši zaměstnanci prostřednictvím benefitového portálu Cafeterie. V roce 2016 přispěli rekordní sumou 152 717 Kč.

Senior telefon - 73 368 Kč
Senior telefon je linka krizové intervence provozovaná 24 hodin 365 dní v roce. V roce 2014 se na ni dovolalo přes 16 tisíc seniorů v krizi. Tři ze čtyř řešili samotu, smutek ze smrti blízkého nebo zneužívání. Alarmující je i počet sebevražedných hovorů. Domácím násilím je ohroženo až 10 % lidí starších 65 let. Senior telefon provozuje spolek Život 90, jeho dlouhodobým partnerem je Nadace České spořitelny a také Česká spořitelna - Penzijní společnost.

Terapeutická a chráněná dílna pro drogově závislé muže - 10 889 Kč
Příspěvek je určen na rekonstrukci truhlářské dílny, v níž najdou chráněné zaměstnání muži, léčící se z drogové závislosti. Na rekonstrukci se podílejí samotní klienti a v první fázi dochází k renovaci podlahy a obvodové zdi. Zhruba 60 % uživatelů návykových látek, kteří prošli ambulantní či pobytovou léčbou a resocializací, vede normální život bez drog. Nezisková organizace BÉTEL CZ již 11 let poskytuje v Kralupech nad Vltavou dlouhodobý léčebný program pro drogově závislé muže, který trvá 12 až 18 měsíců.

Modernizace chráněného pracoviště pro lidi se zdravotním a mentálním postižením - 68 460 Kč
Finance organizace využije na pořízení nového vybavení chráněné kuchyně a restaurace Klobouk, kde lidé s postižením najdou pracovní uplatnění. Restaurace současné slouží jako místo setkávání lidí bez zdravotního postižení s lidmi s postižením a byla otevřena v roce 2006 v Terezíně. Chráněné pracoviště provozuje Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko v Litoměřicích.

 

3 projekty akcelerátorů

Tři praktické projekty dokončili v roce 2015 studenti pro Českou spořitelnu prostřednictvím studentských akcelerátorů, kterými podporujeme nápady a inovace mladých.

Online účetnictví (xPORT)
Projekt zjišťoval ochotu malých a středních podniků zpřístupnit účetnictví ČS, abychom jim mohli poskytovat poradenství a návrhy finančních řešení na míru.

Investování očima studentů (PointOne)
Cílem bylo přijít s nápady v jakékoliv oblasti, jak zaujmout lidi (18-30 let), aby investovali své peníze. 

Půjčky online (UHK)
Náplní projektu bylo zmapovat celosvětový trh prodeje úvěrových produktů, včetně marketingu, a poté navrhnout on-line hru, díky které by si klienti mohli vysoutěžit lepší podmínky úvěrového produktu.

 

Created by studio loudmark